ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

خصوصیات درب Upvc بالکن و تراس

  2
 1442

خصوصیات درب Upvc برای بالکن یا تراس؟

استفاده از درب و پنجره دوجداره برای تراس و بالکن یکی از ضروری ترین اقدامات در هنگام ساختمان سازی به شمار می رود چرا که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی می تواند عملکرد بسیار کاملی را برای تامین امنیت داشته باشد و از این روی امروزه بسیاری از سازندگان و همچنین مالکان ساختمان ها از پنجره های دوجداره و درب های UPVC و آلومینیومی برای این قسمت از ساختمان استفاده می کنند.

درب تراس

درب تراس

درب و پنجره به عنوان یک استاندارد مهم در ساختمان سازی شناخته می شود و سازندگان ملزم به رعایت قوانین در این خصوص می باشند. چرا درب دوجداره به عنوان یک استاندارد شناخته می شود؟

به این دلیل که رعایت مصرف بهینه حامل های انرژی در ساختمان ها به یک امر بسیار مهم تبدیل شده است و از آن جا که 40 درصد از هدر رفت انرژی از قسمت درب و پنجره ساختمان های قدیمی انجام می شد، ساختمان های جدید باید حتما از درب و پنجره دوجداره استفاده کنند.

در ادامه این مقاله با شما همراه هستیم تا ضمن بررسی مزایایی که باعث می شود پنجره و درب های دوجداره برای تراس و بالکن مورد استفاده قرار گیرد، به بررسی بهترین محصولات برای این قسمت و برترین شرکت فعال در حوزه تولید این محصول با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

خصوصیات درب دوجداره برای بالکن یا تراس؟

وقتی درب یا پنجره دوجداره برای بالکن یا تراس انتخاب می‌شود، برخی خصوصیات مهم برای توجه و مدنظر قرار می‌گیرند. در زیر، به برخی از این خصوصیات اشاره می‌کنم:

 1. عایق‌بندی حرارتی: درب و پنجره دوجداره با عایق‌بندی حرارتی قوی می‌توانند نفوذ حرارت و انتقال حرارت از داخل به بیرون یا بالعکس را کاهش دهند. این ویژگی می‌تواند کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش فضا را به همراه داشته باشد و راحتی حفظ دمای مناسب در بالکن یا تراس را فراهم کند.

 2. عایق‌بندی صوتی: در صورتی که بالکن یا تراس در نزدیکی مناطق پر رفت‌وآمد صدا قرار دارد، درب و پنجره دوجداره با عایق‌بندی صوتی مناسب می‌توانند کاهش نفوذ صدا را فراهم کنند و از نویز خارجی در داخل فضا جلوگیری کنند.

 3. مقاومت در برابر عوامل جوی: درب دوجداره پنسا برای بالکن یا تراس باید مقاوم در برابر عوامل جوی باشند. آن‌ها باید قابلیت مقاومت در برابر باد، باران، آفتاب و تغییرات دمایی را داشته باشند تا بتوانند در طولانی مدت ماندگاری داشته باشند.

 4. امنیت: درب و پنجره دوجداره برای بالکن یا تراس باید دارای سیستم قفل امن و محکم باشند. حفاظ آهنی می‌تواند از لحاظ امنیتی بالکن یا تراس شما را تقویت کند و دسترسی غیرمجاز را کاهش دهد.

 5. طراحی و زیبایی: طراحی و زیبایی درب دوجداره نیز در بالکن یا تراس مهم است. آن‌ها باید با ظاهر و سبک بالکن یا تراس سازگار باشند و به جمال و زیبایی فضا کمک کنند.

بهتر است برای انتخاب درب و پنجره دوجداره UPVC برای بالکن یا تراس با تولیدکنندگان و نصابان معتبر و متخصص در تلگرام مشورت کنید تا ویژگی‌ها و نیازهای خاص فضای خود را در نظر بگیرید و انتخاب بهینه‌ای داشته باشید

درب بالکن

درب بالکن

درب Upvc برای تراس و بالکن چه مزایایی دارد؟

جلوگیری از ورود گرد و غبار و همچنین حشرات موذی به همراه عایق بندی صوتی و حرارتی را می توان از مهم ترین دلایلی دانست که باعث می شود بسیاری روی به استفاده از درب دوجداره برای تراس و بالکن بیاورند.

همچنین جلوگیری از ورود باد و باران در کنار جلوگیری از ایجاد دمای بسیار بالا و پایین در قسمت بالکن و تراس باعث می شود تا بسیاری از این محصول استفاده داشته باشند. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از درب و پنجره دوجداره برای بالکن و تراس می پردازیم :

 1. کاهش میزان مصرف انرژی : کاهش مصرف انرژی علاوه بر این که می تواند برای کشور یک امتیاز به شمار رود، باعث می شود تا صاحبان ملک نیز هزینه کمتری برای پرداخت هزینه حامل های انرژی بپردازند.

 2. جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش : اشعه UV می تواند برای سلامت بدن انسان بسیار مضر باشد و از این روی در بسیاری از بالکن ها و تراس ها برای جلوگیری از ورود این اشعه، از شیشه دوجداره هوشمند استفاده می شود.

 3. آلودگی صوتی کمتر : به خصوص در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز و غیره، میزان آلودگی صوتی بسیار بالاست و از این روی بسیاری از کاربران برای جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به قسمت تراس و بالکن، از درب دوجداره Upvc استفاده می کنند.

 4. آلاینده کمتر : ورود آلاینده ها یکی از دلایلی است که می تواند سلامتی بدن انسان را تهدید کند و شما می توانید برای جلوگیری از ورود آلاینده های هوا به داخل بالکن و تراس از درب Upvc استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی : درب حمام و سرویس بهداشتی

درب لولایی تراس

درب لولایی تراس

با توجه به مزایای بیان شده، می توانیم انتظار داشته باشیم که درب دوجداره می تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش رو برای استفاده در محیط بالکن و تراس به شمار رود و همواره در دسترس شما خواهد بود.

چه مدل بازشو مناسب درب بالکن است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص انتخاب درب بالکن پیش بیاید، آن است که چه مدل بازشو باید انتخاب شود. شما می توانید دو انتخاب ریلی و لولایی را برای بازشو درب تراس داشته باشید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. شما باید بر اساس میزان فضای بالکن و تراس نسبت به انتخاب بازشو اقدام کرده و از آن استفاده داشته باشید.

درب دوجداره بالکن

درب Upvc بالکن

معایب و محاسن بازشو ریلی و لولایی تراس چیست؟

برای این که بتوانید بهترین نمونه بازشو را برای درب تراس و بالکن انتخاب کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص معایب و محاسن بازشو ریلی و لولایی تراس با شما صحبت داشته باشیم.

بازشو لولایی برای درب تراس و بالکن

بازشو لولایی را می توان یکی از مهم ترین و اصلی ترین انتخاب ها برای درب تراس و بالکن دانست که بیشتر از مدل دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع به دلیل عایق بندی عایق بندی بهتر در کنار هزینه مناسب تر، در صورتی که فضای بالکن کوچک است، این نمونه درب بالکن و تراس می تواند گزینه ای مناسب تر باشد.

 بیشتر بخوانید : بهترین درب و پنجره استخر 

درب تراس ریلی

بازشو ریلی برای درب تراس و بالکن

نمونه دیگری که برای بازشو درب تراس و بالکن در نظر گرفته می شود را می توان محصولات ریلی دانست. در واقع این سری از بازشو ها با قیمتی بالاتر در بازار عرضه می شوند و عایق بندی آن ها به حدی نیست که از بازشوی لولایی انتظار می رود. این در حالی است که به دلیل عدم اشغال فضا، این سری از محصولات می توانند گزینه ای مناسب برای فضای بزرگ باشند.

لیفت اند اسلاید

درب تراس ریلی یک نوع درب کشویی با انواع سیستم منوریل ، جفت ریل همراه با یراق بازشو لیفت اند اسلاید است که بر روی ریل‌ها حرکت می‌کند. درب لیفت اند اسلاید معمولاً برای تراس‌ها یا بالکن‌ها به کار می‌رود و بازوهایی دارد که به درب وصل می‌شوند و در حین باز کردن درب به بالا می‌برند.

خصوصیات مهم برای درب ریلی تراس عبارتند از:

 1. مواد ساخت: مواد ساخت درب باید مقاوم در برابر عوامل جوی و زنگ زدگی باشند. آلومینیوم و UPVC از مواد معمولی برای ساخت این نوع درب استفاده می‌شوند.

 2. مکانیسم باز و بسته‌ی آسان: درب تراس ریلی هماننده پنجره کشویی باید دارای مکانیسم باز و بسته‌ی آسان باشد تا کاربران به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

 3. امنیت: درب تراس باید دارای قفل‌ها و مکانیسم‌های امنیتی باشد تا از ورود غیرمجاز به تراس جلوگیری شود.

 4. عایق حرارتی و صوتی: اگر درب تراس به بیرون باز می‌شود، عایق حرارتی و صوتی به اهمیت می‌آید تا دمای مناسب داخلی حفظ شود و نفوذ صدا کاهش یابد.

 5. شیشه: اگر درب تراس دارای شیشه است، انتخاب شیشه‌های با ویژگی‌های حرارتی و عایق‌های خاص می‌تواند به بهبود عملکرد انرژی کمک کند.

 6. طراحی: طراحی درب تراس باید با ظاهر کلی تراس همخوانی داشته باشد و به زیبایی و جذابیت فضا افزوده شود.

 7. بازوها و ریل‌ها: بازوها و ریل‌های درب باید مقاوم و پایدار باشند تا حرکت درب را به خوبی انجام دهند.

 8. نگهداری و تعمیرات: انتخاب مواد و مکانیسم‌هایی که نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری دارند، می‌تواند طول عمر درب را افزایش دهد.

در کل، در انتخاب درب تراس ریلی باید به نیازها و شرایط محیطی خود توجه کرده و با مشاوره از پنسا تصمیم بگیرید

درب و پنجره دوجداره تراس

درب و پنجره دوجداره تراس

توجه به سایر نکات در هنگام خرید درب و پنجره دوجداره تراس و بالکن

یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص انتخاب یک درب و پنجره باید در نظر داشته باشید، آن است که شیشه ها متناسب با محیط جغرافیایی باشد. در صورتی که محیط سردسیر است، بهتر است پنجره ها به شیشه 6 میلیمتری مجهز شده باشند و همچنین از گاز آرگون در میان لایه های شیشه استفاده شده باشد.

انتخاب یراق آلات مناسب نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است و بر این اساس باید نسبت به خرید درب دوجداره تراس و بالکن اقدام کنید. به طور کلی محصولات ترک و آلمانی موجود در بازار می توانند عملکرد بسیار خوبی را برای شما داشته باشند.

 درب بالکن دولنگه بازشو

درب بالکن دولنگه بازشو

بهترین برند درب و پنجره دوجداره برای تراس و بالکن

با توجه به تمامی نکات بیان شده در این مقاله باید توجه داشته باشید که انتخاب یک برند مناسب برای درب و پنجره دوجداره تراس و بالکن می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد و ما در این خصوص پیشنهاد می کنیم که محصولات پنسا که از برترین نوع پروفیل UPVC و آلومینیوم تولید شده است را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. درب تراس و پنجره تراس تولید شده توسط این مجموعه با گارانتی و خدمات پس از فروش در دسترس شما می باشد.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
سارا معتمد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 تیر 1402

سلام من یه فضای ۶متری بالکن دارم که میخوام بازسازی کنم اگر عکسشو براتون بفرستم میتونید بهم ایده بدید

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 13 شهریور 1402

با سلام و احترام جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نظر کارشناس لطفا به شماره واتساپ09120778835 پیام دهید.

021-44000098