ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

مقایسه پنجره UPVC با آلومینیوم

  0
 2080

مقایسه پنجره آلومینیومی با Upvc

مقایسه پنجره یو پی وی سی با پنجره های آلومینیومی

در ابتدا باید خدمتتان عرض کنم که برای مقایسه این دو پلیمر با یکدیگر می بایست چندین موارد را مورد آنالیز و ارزیابی قرار داد . معمولا پنجره های یو پی وی سی در قیاس با پنجره های آلومینیومی از نظر جنس و متریال ، اجرا و نصب و همچنین از نظر نحوه تولید با هم فرق داشته و می توان این دو پلیمره کاربردی را در سه فاز مورد بررسی و آنالیز قرار داد.

 ۱ ـ مقایسه تولید آلومینیوم و Upvc 

 ۲ ـ  مقایسه نصب آلومینیوم و Upvc

 ۳ ـ مقایسه محل اجرای آلومینیوم و Upvc

امروزه استفاده از پنجره های دو جداره در بسیاری از ساختمان ها رایج شده است و ما می توانیم انواع مختلفی از پنجره های دو جداره و سه جداره از جمله پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی را در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری مشاهده کنیم که به کار گرفته شده اند و هر کدام می توانند کارایی خاص خود را داشته باشند.. اما کدام محصول می تواند مناسب برای ما باشد؟ این سوالی است که شاید برای شما نیز پیش آمده باشد و مقایسه پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی می تواند راهکار مناسبی برای انتخاب بهتر باشد. بر اساس نوع نیاز، شرایط و قیمت، هر نوع از پنجره ها می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.امروزه استفاده از انواع پنجره یو پی وی سی با گسترش بسیار زیادی همراه بوده است و در مقابل پنجره آلومینیومی نیز می تواند انتخاب خوبی برای ساختمان ها باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم تا نسبت به مقایسه این دو محصول اقدام کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مقایسه پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی از لحاظ عایق گرما

عایق حرارتی یکی از مهم ترین مشخصه هایی است که باید به آن توجه داشته باشید و بر این اساس نسبت به خرید پنجره یو پی وی سی یا آلومینیومی اقدام کنید. از لحاظ عایق حرارتی، محصولات پنجره یو پی وی سی برای شهر هایی که دمای بسیار پایین یا بسیار بالایی دارند می توانند گزینه ای مناسب به شمار روند. این در حالی است که پنجره های آلومینیومی به دلیل زیبایی و استحکام در کنار مقاومتی که از خود نشان می دهند، برای ساختمان هایی که در شهرهای متعادل قرار دارند می توانند گزینه ای کاملا مناسب به شمار روند. از این روی باید بر اساس نوع منطقه جغرافیایی، نسبت به خرید و استفاده از پنجره یو پی وی سی یا پنجره آلومینیومی اقدام شود.به طور کلی تصور می شود که پنجره آلومینیومی به دلیل این که متریال آلومینیوم رسانای گرما می باشد، گزینه ای خوب از لحاظ عایق گرما نیست ولی باید بدانید که تولید پنجره آلومینیومی ترمال بریک این مشکل را حل کرده است. این در حالی است که پنجره یو پی وی سی به طور کلی به عنوان یک محصول عایق گرما شناخته می شود ولی هر دو محصول اگر به صورت استاندارد و اصولی تولید شده باشند، می توانند راندمان انرژی A++ را از خود ارائه دهند. از این روی باید توجه داشته باشید که انتخاب محصولات با کیفیت دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی اقدام نمود.

مقایسه پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی از لحاظ امنیت

نسبت به سایر مدل های پنجره که امروزه در بازار عرضه می شوند، پنجره آلومینیومی و پنجره یو پی وی سی از خود امنیت بسیار زیادی نشان می دهند و در صورتی که یراق آلات با کیفیت در آن ها استفاده شده باشد و فریم پنجره با کیفیت باشد، می توان گفت که این محصول از خود کیفیت بسیار بالایی نشان می دهد. در صورتی که قصد دارید از پنجره دو جداره و سه جداره یو پی وی سی یا آلومینیومی استفاده داشته باشید، می توانید به امنیت محصولاتی که خود به صورت استاندارد تولید شده باشند، توصیه می شود و شما می توانید از این محصول با خیال راحت بابت امنیت استفاده داشته باشید.

مقایسه پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی از لحاظ عایق صوتی

اگر شما در شهرهای شلوغ و پر جمعیت مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد یا تبریز زندگی می کنید، قطعا وجود پنجره عایق صدا می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های شما باشد. باید گفت که پنجره یو پی وی سی در کل به عنوان یک گزینه کاملا مناسب از لحاظ عایق صوتی شناخته می شود. این در حالی است که اگر میزان صدای موجود در فضای باز متعادل باشد، محصولات پنجره آلومینیومی نیز می توانند از خود عملکرد خوبی را نشان دهند و انتخاب بسیاری از مشتریان هستند چرا که آلومینیوم زیبایی و مقاومت بیشتری داشته و می تواند در محیط های کم سر و صدا تر کارایی خوبی را از خود نشان دهد.به خصوص در شهرهای شلوغ، یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب پنجره یو پی وی سی یا پنجره آلومینیومی را می توان عایق صوتی بودن آن دانست. در واقع می توان گفت که هر دو محصول می توانند گزینه ای خوب از لحاظ عایق صوتی باشند و در صورتی که قصد دارید یک محصول با بالاترین کیفیت را انتخاب کنید، باید با مشاوران و کارشناسان پنسا در ارتباط بوده و بر این اساس پنجره یو پی وی سی یا پنجره آلومینیومی را انتخاب کرده و از آن استفاده داشته باشید. باید گفت که هر دو محصول باید به صورت اصولی و استاندارد تولید شده باشند و توصیه می شود که حتما نمونه های محصولاتی که توسط پنسا ارائه می شود را مشاهده کنید.

سپس به مقایسه پنجره های یو پی وی سی با آلومینیوم در فاز ساخت و تولید می پردازیم : معمولاً در خط تولید دستگاه های جوش و برش مقاطع پروفیل هر دو پلیمر آلومینیوم و upvc یکی هستند اما در بعضی از موارد تولید آلومینیوم های ترمال برک معمولاً زمان بر تر از آلومینیوم های معمولی یا یو پی وی سی میباشند شایان ذکر است که پنجره های یو پی وی سی توسط جوش حرارتی به هم متصل می شوند ولی پنجره های آلومینیومی توسط پانچ به همدیگر اتصال می شوند که در ادامه به مزایا و معایب جوش و اتصال هر دو این پنجره ها می پردازیم. همچنین مونتاژ نوعی از یراق آلات پنجره های آلومینیومی همچون یراق پنجره لیفت اند اسلاید ، یراق  پنجره کرتین وال و یا یراق پنجره فولدینگ... نسبت به سایر یراق آلات پنجره های آلومینیوم و Upvc ، سخت تر بوده و نیاز به تخصص و مهارت بیشتری در خط تولید دارد که میبایست حتما از استاد کارهای مجرب برای مونتاژ یراق آلات این نوع از پنجره ها استفاده کرد.

 در مبحث بعدی مقایسه آلومینیوم و upvc به نصب این دو پنجره اشاره میکنیم : همانطور که قبلاً ذکر شد پنجره های آلومینیومی از نظر ساخت و تولید ، نسبت به پنجره های یو پی وی سی مراحل سختر و زمانبر تری را میگذرانند و متقابلاً از این جهت در اجرا و نصب نیز به همین شکل  از تخصص و دقت عمل بالاتری برخوردار هستند.همچنین وزن سبک upvc نسبت به آلومینیوم ترمال بریک ، حمل و نقل و انتقال به طبقات را آسانتر میسازد و از نصب سریعتری برخوردار است.

 و اما یکی از مباحث خیلی مهم در مقایسه آأومینیوم و یو پی وی سی مرحله سوم مقایسه یعنی محل اجرا یا ساختمانی که قرار است پنجره های دوجداره یو پی وی سی یا آلومینیوم در آن نصب گردند.

کدام پنجره مناسب خانه من است ؟

این فاز از مقایسه جزء اساسی‌ترین سوالات مشتریان به حساب می آید...

آمار و نمودار اجزاء پنجره

از آنجا که کاربری هرکدام از این پنجره ها در نماهای مختلف ساختمان با همدیگر متفاوت است باید به این موضوع دقت شود که معمولاً پنجره های آلومینیومی بیشتر موارد با نماهای فرم لس و یا نماهای مدرن شیشه ای همخوانی دارند و در مقابل از پنجره های یو پی وی سی برای بازسازی و تعویض پنجره های قدیمی  استفاده بیشتری میشود. همانطور که در بخش دوم در قسمت نصب ذکر کردیم : نصب پنجره های یو پی وی سی به علت سبکی و راحتی در حمل و نقل و جابه جایی و همچنین قرار گرفتن راحت‌تر در فریم انتظار ، مناسب تر از پنجره های آلومینیومی بوده که از این جهت در پروژه های بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی بیشتر استفاده میشوند .  شایان ذکر است که پنجره آلومینیومی نیز باید از نظر سطح مقطع و کیفیت کاردر مدل های مختلف تفکیک و مقایسه شوند. از آن جایی که پنجره های ترمال بریک از کیفیت عایق بندی بهتری برخوردارند می‌توان گفت از نظر هزینه نسبت به پنجره های آلومینیوم معمولی و پنجره های یو پی وی سی ، قیمت بیشتری داشته و از نظر کیفیت نیز بادوام تر و مستحکم تر می باشند..

UPVC ماده قوی و با دوام برای پنجره ها می باشد منطقا ‌ممكن است فكر كنید كه یك پنجره آلومینیومی مستحكم تر است از یك پنجره uPVC است چرا كه از فلزی سخت و محكم ساخته شده است. در حقیقت ماده ای كه  در قاب ها و بازشو ها بكار میرود باید دارای نفوذ كمتری در مواجهه با عوامل طبیعی در سیستم نصب شده باشد یك درب یا پنجره در اثر فشار برش عرضی بطور طبیعی افت خواهد كرد. این فشارها ممكن است در اثر باد یا اثرات نشست ساختار باشند كه باعث فشار به اطراف پنجره می شوند و فشار و بار شدیدی به گوشه های آن وارد می كنند بنابراین مهمترین بخش نگهدارنده پنجره ، در واقع مربوط به نحوه اتصال و مواد مورد استفاده در بستن گوشه ها به یكدیگر است. در پنجره های آلومینیومی از بسط های مكانیكی برای اتصال قطعات مختلف درب یا پنجره استفاده می شود. بطور معمول تعداد سه عدد یا بیشتر، از ورقه های فلزی برای ایجاد ساختار اتصال عمیق به یكدیگر پیچ می شوند. حتی اگر پیچ ها از فولاد ضد زنگ هم باشد می توانند باعث ایجاد واكنش گالوانیك با قابها یا بازشوهای آلومینیومی میشوند كه این مسئله باعث از هم پاچیدگی پیچ و هم پنجره آلومینیومی خواهد شد و نتیجتا باعث شكستگی گوشه ها خواهد شد. از طرف دیگر uPVC هرگز دچار واكنش با پیچی كه برای بستن مكانیكی یك پنجره استفاده می شود، نخواهد شد. نصب پنجره های یو پی وی سی آسانتر و سریع تر امکان پذیر است . حمل و نقل و جابجایی یو پی وی سی راحتر و استفاده از باز شو های آن به مراتب آسان تر میباشد . رنگ بندی از نظر دکوراسیون داخلی نیز تنوع کاملی در پنجره های upvc  مشاهده میشود. سبک ،ارزان ،قابلیت بازیافت و مرقون به صرفه بودن نیز از امتیازات پنجره با پروفیل یو پی وی سی میباشد.

 جدول مقایسه انواع پنجره های دوجداره

پنجره آلومینیومی

پنجره UPVC

جنس قاب آلومینیوم است.

منشعب از پی‌وی‌سی است که نوعی پلاستیک فشرده محسوب می‌شود.

قابلیت رنگ‌پذیری محدودی دارد. برای تنوع در رنگ، قاب آلومینیوم رنگ کوره‌ای می‌شود.

در زمان تولید UPVC امکان اضافه‌ کردن رنگ‌دانه وجود دارد و از روکش لمینت برای تنوع رنگ استفاده می‌شود.

در برابر سرما و گرما عایق خوبی محسوب نمی‌شود.

به دلیل شکل‌پذیری بالا و ایجاد پنل درون قاب پنجره عبور سرما و گرما بسیار کم است.

در طول زمان استحکام خود را به دلیل تابش نور آفتاب و تغییرات رطوبتی از دست می‌دهد.

مقاومت حرارتی بسیار بالایی داشته و توصیه می‌شود در مناطق بسیار گرم و سرد استفاده شود.  

یراق‌آلات به دلیل آنکه روی خود آلومینیوم نصب می‌شوند قابلیت اتصال بالاتری داشته و کمتر لق زدگی دارند.

اتصال یراق روی پروفیل UPVC ضعیف بوده و به دلیل سنگینی دستگیره در طول زمان دچار لقی می‌شود.

پنجره آلومینیومی از آلیاژ آلومینیوم 6063 استفاده می‌شود که در برابر نیروی خمشی وارده از ساختمان مقاومت بسیار بالایی دارد.

مقاومت در برابر نیروی خمش اگر از فولاد گالوانیزه برای استحکام پنجره استفاده شود بسیار بالا خواهد بود.

آمار و نمودار اجزاء پنجره...

مقایسه پنجره upvc

در بالا جدول مقایسه پنجره های یو پی وی سی با پنجره دوجداره آهنی یا دو جداره آلومینیومی از نظر عایق حرارت عایق برودت عایق صوت عایق رطوبت عایق در برابر گرد و غبار و باران مقاوم در برابر طوفان و لرزش مقاومت در برابر پوسیدگی و اکسیداسیون مشاهده میکنید .همچنین مقایسه از نظر نگهداری و نظافت ، مقایسه از نظر تاییدیه به عنوان قاب های استاندارد در جدول بالا قابل مشاهده می باشد. شایان ذکر است عایق حرارت، برودت و صوت در پنجره های ترمال بریک و یو پی وی سی به یک شکل های یکسان می باشند ولی مقاومت در برابر لرزش و طوفان پوسیدگی و اکسیداسیون در پنجره های آهنی و چوبی نسبتاً کمتر از سایر موارد دیگر است همچنین تایید شده به عنوان قاب استاندارد در تمام موارد صدق می کند به جز پنجره دوجداره آهنی. همچنین نظافت و نگهداری در پنجره های یو پی وی سی نسبت به سایر موارد راحت تر و سریع تر انجام می شود همچنین نصب و جابجایی پنجره های یو پی وی سی نسبت به سایر پنجره ها سریع تر و آسان تر انجام می گردد

اشتراک :

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


021-44000098