ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

اخبار

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره
تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

همین الان اقدام کنید. این تمام آن چیزی است که ما به شما توصیه می‌کنیم. اگر به هزینه تعویض هم فکر می‌ ...

اطلاعیه: فروش ویژه پنجره UPVC | واحد فروش مجموعه صنعتی پنسا
اطلاعیه: فروش ویژه پنجره UPVC | واحد فروش مجموعه صنعتی پنسا

خرید پنجره upvc خرید و فروش پنجره دوجداره upvc چگونگی خرید پنجره دوجداره یو پی وی سی ...

پنجره وین تک
پنجره وین تک

تولید پنجره با پروفیل وینتک وین تک ...

پنجره ویستابست
پنجره ویستابست

به جرأت می توان گفت ویستابست مارکت پروفیل های ایران می باشد پروفیلی با کیفیت با دوام و مقاوم مطابق ب ...

مجله فوربز : شاهکار معماری جهان
مجله فوربز : شاهکار معماری جهان

خانه های با پنجره های عجیب و غریب ...

استخدام نصاب پنجره های UPVC
استخدام نصاب پنجره های UPVC

استخدام بازاریاب پنجره upvc نصاب و کارشناس بازاريابي upvc استخدام بازارياب پنجره هاي upvc بازارياب ...

قیمت مسکن و مصالح ساختمان در سال ۱۴۰۰

پیش‌بینی روند قیمتی مسکن در کشور وابستگی بسیاری به متغیرهای کلان همچون رشد نقدینگی، نرخ تورم و رشد اقتصادی کشور دارد. این مهم بر همه‌ی ارکان ساخت مسکن مثل مصالح ساختمانی و سازه‌های فولادی همچون تیرآهن و میلگرد اثرگذار بوده است.

طی سال‌های اخیر مسکن از یک کالای مصرفی تبدیل به سرمایه‌ای امن و بی‌خطر برای سرمایه‌گذاران شده و قیمت مسکن و پیش‌بینی آن اهمیتی بیش از پیش پیدا کرده است.

به طور کلی پیش‌بینی روند قیمتی مسکن در کشور وابستگی بسیاری به متغیرهای کلان همچون رشد نقدینگی، نرخ تورم و رشد اقتصادی کشور دارد. این مهم بر همه‌ی ارکان ساخت مسکن مثل مصالح ساختمانی و سازه‌های فولادی همچون تیرآهن و میلگرد اثرگذار بوده است. پس اگر بخواهیم به طور دقیق به بازار مسکن نگاه کنیم، باید این درک را داشته باشیم که به جهت رشد اقتصادی اندک طی دهه‌های گذشته، مسکن از یک کالای مصرفی تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده که بازدهی نسبتا خوبی برای سرمایه‌گذاران خود دارد. عامل مهم دیگری که باعث رشد قیمت مسکن شده است کاهش نسبی جمعیت روستانشین و افزایش ساکنین شهرهاست. در واقع با افزایش جمعیت به طور کلی و مهاجرت مردم از روستاها به شهرهای بزرگ تقاضای مسکن افزایش داشته و سرمایه‌گذاری در آن به نظر منطقی بوده است. از طرفی با توجه به محدودیت زمین، با افزایش تقاضای آن قیمت به شدت افزایش می‌یابد. طی چند دهه اخیر نیز بازار به صورت دوره‌ای نسبت به متغیرها واکنش داده است. در این مقاله سعی می‌کنیم با تکیه بر روند قیمت در گذشته تحلیلی از روند قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ ارائه کنیم.

منبع : تجارت نیوز

وضعیت قیمت مسکن در شهریور 99

بازار مسکن بعد از گرانی حالا درگیر رکود سختی شده است در ادامه به بررسی وضعیت قیمت مسکن در شهریور 99 و همچنین دلایل التهاب در بازار مسکن می پردازیم.

به گزارش تیتربرتر: با وجود بالا بودن قیمت مسکن اما مالکین قصد فروش ملک خود را ندارند و از ترس افزایش قیمت ترجیح به نگهداری ملک خود میدهد بدین ترتیب رکود در بازار مسکن همچنان موج میزند و مشخص نیست که چه زمانی رونق به این بازار بر خواهد گشت.

دلایل التهاب در بازار مسکن

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره التهاب موجود در بازار مسکن اظهار دارد: افزایش قیمت مسکن دو علت اصلی دارد؛ افزایش قیمت نهاده‌های مسکن مانند فولاد، سیمان، کاشی و آجر و .... و افزایش و رشد بازارهای موازی بازمی‌گردد مانند بورس، سکه و ارز و ... که متاسفانه بازارها در ایران از یکدیگر تاثیر پذیر هستند. 

مسکن ارزان خواهد شد

با خرید و فروش مسکن در بورس چراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد تا پرونده جدیدی در معاملات بازار سرمایه کشور باز شود. با توجه به نخستین معاملات خرید مسکن در بورس امید مردم برای کاهش قیمت زمین و خانه دو چندان شده است. آیا واقعا با خرید و فروش مسکن در بورس قیمت خانه ارزان خواهد شد؟

در پاسخ به این پرسش کارشناسان تحلیل‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. برخی معتقدند با آمدن مسکن به بورس قیمت مسکن احتمالا افزایش خواهد یافت؛ این در حالیست که برخی فعالان بازار این نظریه را رد می‌کنند.

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران با آمدن املاک در معاملات بورس خوشبین است و در این باره گفت: طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است؛ چنانچه زوایای مختلف این طرح نمایان و ورود بخش‌خصوصی در عرضه سهام مسکن اتفاق بیفتد قاعدتا چشم‌انداز خوبی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد. بی‌شک با عرضه مسکن به بورس کالا قیمت خانه ارزان خواهد شد.

رامین گوران اوریمی افزود: هدف از اجرای این طرح خانه‌دار کردن قشر متوسط و ضعیف جامعه است. با توجه به افزایش قیمت مسکن در کشور و گران شدن خانه در تهران قاعدتا کارمندان دیگر قادر به خرید خانه نیستند، از این‌رو با خرید سهام مسکن این امید است که افراد بتوانند سرمایه‌های خرد خود را به این بازار تزریق و صاحب خانه شوند.

او اضافه کرد: با اجرای این طرح کارمندان ساده دیگر از بازار مسکن عقب نخواهند ماند و با خرید فضاهای 20 متری رفته رفته می‌توانند سرمایه‌گذاری جدیدی در بخش املاک کشور داشته باشند. احتمالا با تولید مسکن و عرضه خانه به بورس کالا قیمت خانه کنترل و از حباب قیمت‌ها جلوگیری می‌شود.

قیمت مسکن در  شهریور 99

مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌کنند: همزمان با آغاز آخرین ماه از فصل تابستان، وضعیت عرضه املاک آماده فروش به بازار همچنان قابل توجه نیست. این در حالی است که به نظر می‌رسد طی چند هفته اخیر، گروه جدیدی از متقاضیان در بازار حاضر شده‌اند. این گروه پس از تغییر در وضعیت شاخص بورس، تصمیم به خروج سرمایه گرفته‌اند، راهی بازار مسکن شده‌اند و بنا دارند از طریق خرید ملک ارزش دارایی خود را حفظ کنند.

به گفته آنها در سمت مقابل نیز فقط مالکانی که تصمیم نهایی برای فروش دارند سعی می‌کنند اندکی با خریدار همراهی کنند. در غیراین‌صورت عمده سازندگان و فروشندگان به دلیل ثابت نشدن شرایط بازار‌ها، عمدتا قیمت‌های پیشنهادی غیرواقعی برای ملک خود ارائه می‌دهند.

در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران که روز گذشته به بازار ارائه شده‌اند، آمده است.این جدول نشان می دهد در برخی مناطق مصرفی قیمت ها با مناطق رو به بالا به یک اندازه است برای مثال در منطقه چهار برخی واحدها با قیمت هر متر 25 میلیون تومان عرضه شده است.در حالی که در منطقه فاطمی که یک منطقه مصرفی در بازار مسکن به حساب نمی آید قیمت برخی واحدها در هیمن محدوده است.

بلاخره شيشه مايع است يا جامد؟ بهره‌گيري فن‌آوري‌نانو از تحقيقات جديد درباره مواد شبه جامد

با نگاه كردن به شيشه پنجره، مي‌توان ذرات جامد شيشه را مشاهده كرد. اين موضوع سال‌هاست که نظر فيزيک‌دانان را به خود جلب کرده؛ آنها همواره در جست‌و‌جوي پاسخ اين سوال‌اند که آيا شيشه يک جامد است، يا مايعي‌ است که به‌کندي حرکت مي‌کند؟ به گزارش سرويس فن‌آوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گروهي از محققان دانشگاه «ايموري» به نشانه‌هايي براي حل اين معما دست يافته‌اند. آنها نشان داده‌اند که شيشه برخلاف مايعات ديگر هنگامي که در فضايي محدود قرار مي‌گيرد، ساکن نمي‌ماند. آنها پيش از اين، تحقيقاتي هم در زمينه مواد نرم چگال (بين جامد و مايع) مانند خميردندان، کره بادام زميني، کرم ريش تراشي، پلاستيک و شيشه داشته‌اند. اين مواد و از جمله شيشه، برخلاف فرايند کاملاً شناخته‌شده تبديل آب به يخ (که با خنک شدن آب، حرکت مولکول‌هاي آن هم به‌تدريج کند شده و در دماي 32 درجه فارنهايت با تشکيل شبکه بلوري جامد شده و به يخ تبديل مي‌شود) با کاهش دما بلورينه نمي‌شوند؛ بلکه تنها حرکت مولکول‌هاي آنها کند شده، توده نامنظمي که به تدريج چسبنده تر مي‌شود را تشکيل مي‌دهند. محققان آزمايشگاه فيزيک «ايموري» از دو سال پيش به بررسي اين موضوع پرداختند. آنها نمونه‌هايي از آب و گوي‌هاي پلاستيکي کوچکي را به اندازه تقريباً هسته يک سلول از هر كدام، انتخاب كردند که با افزايش غلظت، درست همانند شيشه عمل مي‌کرد. آنها اين نمونه‌ها را با استفاده از ميكروسكوپ هم‌كانون ديجيتالي و به‌صورت فشرده داخل محفظه‌هاي سه‌گوش قرار دادند و با اين كار در هر ثانيه 480 تصوير از سطح مقطع اين نمونه‌ها گرفته، از وضعيت حرکت و رفتار اين ذرات با گذشت زمان و درنواحي مختلف اين محفظه‌ها يک فيلم سه‌بعدي ديجيتالي به دست آوردند. به گزارش ايسنا از ستاد ويژه توسعه فن‌آوري نانو، پس ازگردآوري داده‌ها و بررسي آنها معلوم شد که هرچه محفظه اين نمونه‌ها باريک‌تر باشد، حرکت ذرات (درست همانند ترافيک خودروها در يک راه محدود) کندتر و به هم نزديک‌تر مي‌شود؛ به اين ترتيب معلوم مي‌شود که شيشه‌ها حالتي شبه‌جامد دارند؛ زيرا با باريك‌تر شدن محفظه آنها از نوع اندازه توده ذرات، ديگر قادر به ادامة حرکت نيستند. نتيجه اين يافته‌ها به درک کارهاي قبلي انجام‌شده در زمينه فيلم‌هاي پليمري نازک و ساير مواد شيشه‌يي و در فن‌آوري‌نانو به فهم بهتر رفتار شيشه کلوئيدي و پلاستيک در يک محيط بسيار تنگ و فشرده کمک خواهد كرد.

پتروشیمی غدیر مجوز واردات ۵ هزار تن PVC را دریافت کرد

تهران- ایرنا- رییس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی گفت: براساس مصوبه کمیته تنظیم بازار، پتروشیمی غدیر مجوز واردات پنج هزار تن PVC را دریافت کرد.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت نفت، «مرضیه طهماسبی» با بیان اینکه دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی با همکاری دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط با جدیت به دنبال تنظیم بازار است، افزود: با هدف کاهش التهاب در بازار PVC به پتروشیمی غدیر مجوز داده شد تا اقدام به واردات پنج هزار تن از این محصول با هدف تنظیم بازار کند.

وی با اشاره به اینکه حفظ منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی محصولات پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفتر صنایع پایین‌دستی قرار دارد، گفت: همان طور که بارها اعلام شده اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی تعاونی‌های تامین نیاز و انجمن‌های تخصصی مصرف‌کننده محصولات پتروشیمی می‌تواند بازار را با آرامش بیشتری همراه سازد.

طهماسبی تاکیدکرد: عرضه، تقاضا، قیمت و سیاست‌گذاری تنظیم بازار، از ارکان تنظیم بازار محصولات پتروشیمی است و طبق ابلاغیه ستاد تنظیم بازار، فروش محصولات پتروشیمی فقط باید در بورس انجام شود. همچنین مشکلات برقی که منجر به توقف تولید پتروشیمی غدیر شده به‌زودی رفع و این مجتمع پتروشیمی حداکثر تا پایان امروز (پنجشنبه، ۲۶ تیرماه) به مدار تولید بازخواهد گشت.

کاهش نسبی حجم معاملات پلیمرها و مواد شیمیایی در اوج قیمت بازار

به گزارش صنایع پلاستیک،طی هفته گذشته 91.64 درصد از حجم عرضه پلیمرها در بورس کالا دادوستد شد که بالاترین رقم در سه هفته اخیر است آنهم در شرایطی که اگر هفته منتهی به ۵ تیرماه را نادیده بگیریم این نسبت، بالاترین رقم ثبت شده از اوایل اسفندماه سال جاری تاکنون به شمار می‌رود.

به رغم ثبت رکورد از محل میزان دادوستد عرضه پلیمرها طی هفته گذشته، عرضه پلیمرها در بورس کالا به رقم 77 هزار و 189 تن رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد که کمترین میزان از روزهای ابتدایی سال جاری تاکنون است.

در کنار افت حجم عرضه، میزان تقاضا نیز با ثبت مقدار 106 هزار و 791 تن به کمترین رقم در چهار هفته اخیر رسیده است. ثمره کاهش محسوس میزان عرضه و تقاضا در بازار پلیمرهای بورس کالا، افت حجم معاملات پلیمرها بود که با 5.81 درصد کاهش به رقم 70 هزار و 738 تن رسید. افت تقاضا مهم­ترین دلیل ثبت ارقام کاهشی در معاملات هفته گدشته بورس کالا به شمار می­رود آن هم در شرایطی که سهمیه ­های خرید بهین ­یابی به پایان خود در تیر­ماه نزدیک شده است.

کاهش محسوس تقاضا را می ­توان از محل تکانه ­های نوسان نرخ ارز رهگیری کرد. افزایش بهای آزاد و نیمایی ارز در هفته گذشته موجب شد قیمت­های پایه محصولات پتروشیمیایی در بورس و بازار افزایش یابد آن هم در شرایطی که نرخ‌های فعلی به قدری بالا هستند که خرید مواد اولیه و تولید محصول و فروش آن در بازار داخلی از توجیه اقتصادی چندانی برخوردار نیست.

021-44000098