ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

شیشه دوجداره

اشتراک :

انواع شیشه دوجداره

همانطور که می دانید شیشه های دو جداره در انواع مختلفی در بازار عرضه می شوند. این دسته بندی به صورت زیر می باشد:

 • شیشه ساده: این نوع شیشه از دو جداره شیشه فلوت ساده تشکیل شده است.
 • شیشه رنگی: این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است.

انواع شیشه های دو جداره و سه جداره و پنجره های upvc

شیشه رفلکس

این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد . شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است.

شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود . شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد .شیشه های جانبی خودروها از نوع سکوریت است.

شیشه لمینت

شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دوجداره شیشه ساده به ضخامت 3 میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها تشکیل شده است . شیشه لمینت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد . شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است.

Double glass

شیشه مشجر

شیشه مشجر یا برفی شیشه های هستن که سطح انها کاملا پوشیده و مات هستن نور از انها عبور کرده ولی دید ندارد.

شیشه محدب 

شیشه محدب یا شیشه خم با دستگاه هی مخصوص خم شده و برای نماهای با این منظور استفاده میشوند.

شیشه سند بلاست

شیشه های طرح داری هستن که سطح انها با لایه برداری توسط ماشین های سندپلاست مات شده و برای اعمال انواع طرح ، لگو ، چاپ  و فونت روی شیشه استفاده میگردند.

استاندارد تولید شیشه دو جداره

تولید شیشه دو جداره با توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه طبق استاندارد ملی ایران صورت می‌گیرد. در تدوین این استاندارد تا حد امکان استانداردهای کشورهای صنعتی پیشرفته و بین‌المللی لحاظ شده است.
هدف از این استاندارد تعیین روش‌های آزمون، شیشه‌های دو جداره به منظور بررسی و حصول اطمینان از کیفیت آن‌ها می‌باشد.
جهت انجام آزمایشات نمونه‌هایی با ابعاد x500±5mm350 در نظر گرفته می‌شود.
حداقل تعداد نمونه‌ها باید 20 عدد از یک محصول باشد.
کلیه نمونه‌ها باید حداقل به مدت 2 هفته در محیط آزمایشگاهی با دمای c2±°23 به صورت عمودی قرار گرفته باشند.

آزمون‌های استاندارد شیشه‌های دو جداره:

 1. آزمون تعیین نقطه برفک
 2. آزمون پایداری در برابر محیط‌هایی با رطوبت بالا
 3. آزمون چرخه‌های آب و هوایی تسریع شده
 4. آزمون مه‌گرفتگی
 5. آزمون تعیین ضخامت محفظه هوا
 6. آزمون تعیین ضخامت قطعه شیشه دوجداره
 7. آزمون تعیین ابعاد شیشه دوجداره

رطوبت سنج جدید برگشت سفارش را در صنعت در و پنجره UPVC کاهش داد:

تمامی در و پنجره سازان به دنبال ره حل هایی جدید جهت کاهش بازگشت سفارشات و اعتراض به محصولات شرکت خود می باشند.یکی از بزرگترین مشکلاتی که صنعت درب و پنجره با آن مواجه است مشکل میعان (CONDENSATION) و ظاهر شدن قطرات آب روی پروفیل پنجره می باشد.
مشکل اصلی رطوبت بالای داخل منزل با درجه حرارت پایین خارج منزل است.علیرغم آنکه وقوع این نوع میعان حاصل ایراد درب و پنجره ساز نیست.یک درب و پنجره ساز متعهد سعی خواهد کرد این میعان به کمترین مقدار کاهش دهد.در واقع اولویت حذف با کاهش تعداد تماس های اعتراض آمیز به پنجره خواهد بود.
به گفته بسیاری از شرکت های درب و پنجره ساز در فصل زمستان مشتریان مختلفی با این شرکت ها تماس گرفته و نسبت به ظاهر شدن قطرات آب روی پنجره جدید خود اعتراض می کنند.
با محاسبه رطوبت ،صاحبان خانه می توانند رطوبت مازاد را از طریق ایجاد گرمای اضافی در خانه از بین برده و پنجره را از خطر خیس شدن و ایجاد قطرات آب روی پروفیل نجات دهند.
در این حالت بهترین گزینه امکان محاسبه رطوبت داخلی خانه خواهد بود.دستگاه اندازه گیری رطوبت این امکان را برای صاحبان خانه فراهم می کند تا بتوانند بر رطوبت داخل خانه خود کنترل کامل داشته باشند.بسیاری از مشتریان از گذشته به علت میعان روی پنجره خود با شرکت تماس گرفته و با توجه به مصرف دستگاه رطوبت سنج دیگر با مشکلی رو به رو نشده و زمستان را به راحتی سپری کرده اند.

پنجره های ضد ضربه شرکت چلسی

شرکت آمریکایی محصولات ساختمانی چلسی موفق به عرضه سری جدید پنجره های خود که ضد ضربه بوده و برای مناطق ساحلی نیز گزینه ای مناسب است.
این پنجره ها به شیشه سه لایه یک اینچی مجهز بوده و به دلیل وجود دسته دو طره منحصر به فرد می باشند.فریم 3.25 اینچی استحکام پنجره ها را افزایش داده است.
این قاب ها در دیواره های چوبی قابل نصب هستند.
این پنجره ها به صورت پنجره های دو تکه کشویی عمودی بوده و دارای استانداردDP70 فلوریدا می باشد.
می توان از این پنجره ها  در فضاهایی که احتمال شکستن شیشه وجود دارد و یا خطر شکستن آن عواقب وخیمی دارد استفاده کرد به طور مثال در مهدکودکها که بازی کودکان ممکن است باعث شکستن شیشه و یا در بیمارستانها که شکستن آن موجب تبادل هوا می شود استفاده کرد.

نتیجه:

امروزه کارشناسان معتقد هستند 40 درصد اتلاف انرژی منازل از طریق پنجره صورت میگیرد، یکی از راه حل هایی که میتوانیم از انرژی جلوگیری کنیم  استفاده از درب پنجره دوجداره با شیشه دوجداره میباشد.
– کتابخانه ها – شیشه های دوجداره انرژی حرارتی را حفظ میکنند و باعثکاهش الودگی صوتی درمکان هایی مثل بیمارستان ها موزه  میشود اخیرا برای اسایش بیشتر مردم پنجره وسایل عمومی مانند واگن های قطار و اتوبوس دوجداره شده اند. و میانگینی از دسبیل است .وبا رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی از 04-56 سروصدایی در شهرهای بزرگ گرفته شده است  که حدود  انتقال گرما را به شیوه های مختلف کنترل کرده اند.

 انواع شیشه های دوجداره:

 1. ساده: این نوع شیشه از دوجداره شیشه ساده تشکیل شده است.
 2. رنگی: این نوع شیشه از یک جداره شیشه  رنگی و یک جداره شیشه ساده تشکیل شده است.
 3. رفلکس: این نوع شیشه دوجداره از یک جداره شیشه  ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته میشود که جداره شیشه رفلکس باید 3 به بیرون قرار گیرد .شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری میکنند ولی ایراد ان ها این است که داخل  ساختمان را تاریک کرده ودر شب داخل ساختمان نمایان است.
 4. سکوریت: شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پروصدا در نظر گرفته میشود شیشه های سکوریت در هنگام شکستن کاملا خرد شده و ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک نمیگردد.
شیشه های لمینیت معمولا در کارخانه تولید شیشه دوجداره شیشه ساده به ضخامت 6 انها تشکیل شده است شیشه لمینیت در موقع برخورد مانع سخت به انها خورد نشده و تنها ترک برمیدارد و شیشه های جلو وعقب  خودروها از نوع لمینیت است.
021-44000098