ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

شیشه هوشمند(اسمارت ویو)

اشتراک :

شیشه هوشمند

امروزه تکنولوژی مدرن تاثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت صنعت ساختمان سازی گذاشته است . زمانی که دانشمندان متوجه شدند شیشه جسم مایع است نه جامد ، با جریان دادن الکتریسیته درون شیشه ، توانست از آن به عنوان شیشه اسمارت ویو یا شیشه های هوشمند کریستال مایع در زمینه های مختلف صنعت و تکنولوژی و ساختمان بهرمند شوند .

همان طور که میدانید با عبور کریستال از داخل شیشه و تغییر کردن رنگ شیشه از مات به کدر میتوانیم  از این شیشه به عنوان جداکننده استفاده کنیمو زمانی که کریستال مایع در داخل شیشه عبور کند شیشه شفاف میشود و زمانی که جریان الکتریکی را قطع کنیم شیشه به رنگ مات در می اید و از بعضی شیشه های هوشمند میتوانیم برای نمایش تصاویر و ویدیواستفاده کنیم و ویژگی خاص این شیشه این است که در فصل های گرم حرارت را جذب میکنند و محیط اطراف را خنک میکند و در روزهای سرد به  طور عکس عمل میکند یعنی با منعکس کردن حرارت به محیط گرما میبخشد.

با تولید این شیشه های هوشمند تقاضا از این  شیشه به چند دلیل افزایش یافته که شامل موارد زیر میباشد :

  1.  برای دستیابی زندگی بهتر و راحتی بیشتر
  2.  باعث شخصی سازی محل زندگی
  3. مدیریت انرژی

 تکنولوژی شیشه های هوشمند برپایه پنج نوع میباشد

این شیشه ها در عرض های مختلف ازصدوبیست  سانتی متر تا صدو هشتاد  سانتی متر تولید میشود و از لحاظ ارتفاع هیچ محدودیتی ندارند این گونه شیشه ها 80درصد شفاف تر از شیشه های معمولی هستند و دارای انتی یو وی بوده و اشعات مضر خورشید را فیلتر میکنند شیشه های هوشمند توانایی درک و پردازش پیشامد های  محیطی را داشته و نسبت به ان واکنش مناسب نشان میدهد به بیان دیگر این مصالح قادرند شکل .فرم.رنگ. انرژی درونی خود را به طور برگشت پذیر در پاسخ به تاثیرات  فیزیکی و یا شیمیایی محیط اطراف تغییر دهند و از این طریق به سازگاری ساختمان با محیط کمک کند.

  1.  کریستال مایع
  2.  الکتروکرومیک
  3.  ذره های معلق
  4.  مواد ترموکرومیک
  5.  فتوکرومیک

021-44000098