ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

شیشه دوجداره هوشمند-اسمارت ویو

اشتراک :

شیشه دوجداره هوشمند اسمارت ویو

تکنولوژی های مدرن مختلفی برای صنعت ساختمان سازی ایجاد شده است که می تواند زندگی را برای ما بسیار ساده تر کند. شیشه دوجداره هوشمند اسمارت ویو نیز یکی از همین تکنولوژی ها به شمار می رود که امروزه در دسترس شما قرار گرفته و می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. در نظر داشته باشید که این سری از محصولات با یک لایه کریستال مایع در میان آن تولید می شود و می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. فضا سازی را می توان یکی از مهم ترین کاربرد شیشه ها دانست و از آن جایی که یک فضا ممکن است خصوصی باشد، این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد که این فضا به صورت مناسب با شیشه مات پوشانده شود. حال در صورتی که ما برای فضاسازی بهتر نیاز داشته باشیم که از شیشه های شفاف استفاده کنیم، ممکن است که طراحی ها به مشکل برخورد کند. شیشه هوشمند اسمارت ویو که در ادامه این مقاله معرفی می شود، در واقع شیشه ای دو حالته (مات و شفاف) است که قابلیت کنترل را دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای فضاهای معرفی شده به شمار می رود. با توجه به این مسئله در ادامه بیشتر در خصوص شیشه هوشمند اسمارت ویو با شما صحبت خواهیم داشت.

پادکست صوتی شیشه هوشمند اسمارت ویو

شیشه هوشمند اسمارت ویو چطور کار می کند؟

این سوال که ممکن است پس از معرفی شیشه هوشمند اسمارت ویو برای شما نیز پیش آمده باشد، به شما کمک می کند تا بهتر با عملکرد این محصول آشنا شوید. باید در نظر داشت که این سری از شیشه های هوشمند یک لایه کریستال مایع را در میان خود دارند. این کریستال با جریان الکتریکی تغییر حالت می دهد و با توجه به شیوه جهت گیری مولکول ها، شیشه هوشمند اسمارت ویو به حالت مات تغییر حالت می دهد و شما می توانید دید را کور کنید. با وجود این مسئله می توان گفت که این محصول کارایی بسیار بالایی داشته و می تواند یکی از بهترین انتخاب ها به شمار رود.

 ویدیو معرفی شیشه هوشمند اسمارت ویو پنسا

شیشه هوشمند اسمارت ویو

به خصوص برای محیط های جلسه کاری می تواند گزینه ای مناسب باشد و در اداره ها و دفاتر کاری بیشترین کاربرد را دارد. با این حال استفاده از این محصول برای سرویس بهداشتی و حمام نیز می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. در صورتی که می خواهید از این محصول در محیط های مختلف استفاده داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در خصوص استفاده از این محصول اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

شیشه هوشمند اسمارت ویو پنسا

با پیشرفت تکنولوژی ما امروزه می توانیم زندگی راحت تری داشته باشیم و حتی شیشه ها هم از پیشرفت تکنولوژی عقب نمانده اند! ما در این مقاله قصد داریم شما را با شیشه هوشمند اسمارت ویو و کارایی و نحوه کارکرد آن با شما صحبت داشته باشیم و اطلاعاتی را در مورد این محصول در اختیار شما قرار دهیم. امروزه تکنولوژی مدرن تاثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت صنعت ساختمان سازی گذاشته است . زمانی که دانشمندان متوجه شدند شیشه جسم مایع است نه جامد ، با جریان دادن الکتریسیته درون شیشه ، توانست از آن به عنوان شیشه اسمارت ویو یا شیشه های هوشمند کریستال مایع در زمینه های مختلف صنعت و تکنولوژی و ساختمان بهرمند شوند .

همان طور که میدانید با عبور کریستال از داخل شیشه و تغییر کردن رنگ شیشه از مات به کدر میتوانیم  از این شیشه به عنوان جداکننده استفاده کنیمو زمانی که کریستال مایع در داخل شیشه عبور کند شیشه شفاف میشود و زمانی که جریان الکتریکی را قطع کنیم شیشه به رنگ مات در می اید و از بعضی شیشه های هوشمند میتوانیم برای نمایش تصاویر و ویدیواستفاده کنیم و ویژگی خاص این شیشه این است که در فصل های گرم حرارت را جذب میکنند و محیط اطراف را خنک میکند و در روزهای سرد به  طور عکس عمل میکند یعنی با منعکس کردن حرارت به محیط گرما میبخشد.

با تولید این شیشه های هوشمند تقاضا از این  شیشه به چند دلیل افزایش یافته که شامل موارد زیر میباشد :

  1.  برای دستیابی زندگی بهتر و راحتی بیشتر
  2.  باعث شخصی سازی محل زندگی
  3. مدیریت انرژی

 تکنولوژی شیشه های هوشمند برپایه پنج نوع میباشد

این شیشه ها در عرض های مختلف ازصدوبیست  سانتی متر تا صدو هشتاد  سانتی متر تولید میشود و از لحاظ ارتفاع هیچ محدودیتی ندارند این گونه شیشه ها 80درصد شفاف تر از شیشه های معمولی هستند و دارای انتی یو وی بوده و اشعات مضر خورشید را فیلتر میکنند شیشه های هوشمند توانایی درک و پردازش پیشامد های  محیطی را داشته و نسبت به ان واکنش مناسب نشان میدهد به بیان دیگر این مصالح قادرند شکل .فرم.رنگ. انرژی درونی خود را به طور برگشت پذیر در پاسخ به تاثیرات  فیزیکی و یا شیمیایی محیط اطراف تغییر دهند و از این طریق به سازگاری ساختمان با محیط کمک کند.

  1.  کریستال مایع
  2.  الکتروکرومیک
  3.  ذره های معلق
  4.  مواد ترموکرومیک
  5.  فتوکرومیک

نتیجه گیری

شیشه هوشمند اسمارت ویو را می توان یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط هایی دانست که فضا سازی خصوصی نیاز دارد و یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما به شمار می رود و شما می توانید با خیال راحت از این محصول استفاده داشته باشید. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا اطلاعاتی را در خصوص شیشه هوشمند در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. با توجه به این مقاله شما می توانید تصمیم گیری نهایی در خصوص استفاده از این محصول را داشته باشید.

021-44000098