ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک پنسا

اشتراک :

پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک پنسا

پنجره آلومینیوم ترمال بریک چیست؟

بهینه سازی مصرف انرژی را می توان یکی از مهم ترین دلایلی دانست که باعث شده است ساختمان سازی و به طبع آن درب و پنجره سازی با پیشرفت های چشمگیری همراه باشد و ما بتوانیم انواع پنجره دوجداره آلومینیومی را در مدل های مختلف مشاهده کنیم. پنجره آلومینیومی را می توان یکی از مهم ترین دستاورد ها در تولید انواع پنجره دوجداره دانست که با قیمتی بسیار مناسب در بازار عرضه می شود و یکی از مهم ترین اصطلاح هایی که در مورد آن شنیده می شود، اصطلاح پنجره آلومینیومی ترمال بریک می باشد. ما در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در خصوص این اصطلاح با شما صحبت داشته باشیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما در ادامه همراه باشید. پیش از این که به بررسی بیشتر پنجره آلومینیومی ترمال بریک بپردازیم، باید بگوییم که شکست حرارتی یا عایق هایی که درون پنجره ها استفاده می شود، به عنوان یک مانع همیشگی شناخته می شود که مابین قاب های یک پنجره قرار می گیرد و می تواند باعث جلوگیری از نفوذ هوای خارج به هوای داخل شود. در واقع زمانی که در مورد پنجره آلومینیومی صحبت می کنیم، باید بدانیم که به این عایق که به عنوان شکست حرارتی نیز شناخته می شود، ترمال بریک می گویند.

پادکست صوتی راهنمای پنجره ترمال بریک

با پنجره آلومینیومی ترمال بریک بیشتر آشنا شوید

ترمال بریک به عنوان یک گرمابند یا عایقی برای گرما در قسمت خارجی چارچوب پنجره آلومینیومی قرار داده می شود و می تواند ضریب حرارتی را به گونه ای تغییر دهد که در نهایت میزان هدر رفت انرژی به حداقل برسد. باید در نظر داشته باشید که ترمال بریک به خصوص در پنجره آلومینیومی که میزان ضریب حرارتی بسیار بالایی در حالت عادی دارد، شما می توانید این نمونه از پنجره ها را در ساختمان ها مورد استفاده قرار دهید و اطمینان داشته باشید که پنجره آلومینیومی ترمال بریک می تواند در ساختمان شما یکی از بهترین گزینه ها به شمار رود. جنس عایقی که به عنوان ترمال بریک شناخته می شود چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که پلی آمید به عنوان عایق در پنجره آلومینیومی ترمال بریک شناخته می شود و ارتباط جداره بیرونی را با جداره داخلی پنجره قطع می کند تا در نهایت پنجره بتواند عایق خوبی از گرما و سرما به شمار رفته و گزینه ای مناسب برای شما شناخته خواهد شد. پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در مدل های مختلفی تولید می شود و می تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما باشد که امروزه در ساختمان ها از آن استفاده می شود. کیفیت و ماندگاری بالای رنگ را در کنار استحکام خوب می توان از جمله مهم ترین ویژگی های این سری از محصولات دانست.

ویدیو معرفی پنجره دوجداره ترمال بریک شرکت پنسا

آشنایی بیشتر با یراق پنجره آلومینیومی

در پنجره های آلومینیومی از یراق آلات مختلفی استفاده می شود که از نظر نوع پنجره در دسته بندی های مختلفی شناخته می شود. برای مثال می توان گفت که در پنجره های بازشو آلومینیومی از یراق هایی مانند تک و دو حالته، یراق فرانسوی، فولکس واگنی، انگلیسی، آکاردئونی، پارالل و غیره استفاده می شود. همچنین یراق مورد استفاده در پنجره آلومینیومی در دسته بندی های تک حالته و دو حالته نیز شناخته می شوند که محصولات تک حالته پنجره تنها به یک صورت باز و بسته می شود و در پنجره های دو حالته، شما می توانید علاوه بر باز کردن پنجره به صورت راست یا چپ بازشو، به صورت بالا یا پایین بازشو نیز از پنجره استفاده داشته باشید.

پنجره آلومینیوم ترمال بریک

در این بحث نکته قابل توجه لغت ترمال بریک میباشد که به معنی شکست حرارتی میباشد.یکی از نکات قابل توجه این پروفیل این است که در عین زیبایی و ظرافت ، تمامی قابلیت های پنجره های یو پی وی سی را دارا میباشد.با توجه به اینکه پنجره های الومینیومی معمولی در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند اما از نقاط ضعف آن میتوان به رسانا بودن آنها اشاره کرد که باعث تلف شدن انرژی میشوند، اما پنجره الومینیومی ترمال بریک این مشکل را با استفاده از لایه پلاستیکی ای پی دی ام بین دو فریم داخلی و خارجی برطرف می سازد و در مقابل انتقال حرارت و برودت، شکست بوجود می اورد. همچنین از مزایای دیگر این روش این است که میتواند سطح داخلی و خارجی را به طور کامل از هم جدا کرده و رنگ داخل محل استفاده با رنگ پروفیل سطح بیرون متفاوت باشد .از این رو میتوان گفت یکی از اخرین دستاورد های دنیا در صنعت الومینیوم سازی ، تولید درب و پنجره دوجداره ترمال بریک میباشد.

آلومینیوم ترمال بریک

چگونه می توان اثر انتقال حرارتی را کاهش داد؟

اگر دمای خارجی در مقایسه با دمای داخلی بسیار پایین باشد یک لامپ می تواند از یک پنجره با مشخصات آلومینیوم یک پل حرارتی ایجاد کند و گرمای داخلی را به سمت محیط خارجی منتقل کند. این اثر باعث پراکندگی بخش بزرگی از گرمای حاصل از سیستم گرمایش شما می شود و برعکس در طول تابستان شما در نهایت از دست دادن خنکی حاصل از تهویه مطبوع خود به سر می برد.نصب پنجره های ترمال بریک به شما امکان می دهد تا این پراکندگی حرارتی قابل توجه را در بهبود صرفه جویی در مصرف انرژی و هم چنین راحتی کاهش دهید .پنجره های ترمال بریک از سیو انرزی بالایی برخور دارند که این امر سبب کاهش هزینه های تاسیساتی و صورت حساب شما می شود.

پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک

مزایای آلومینیوم ترمال بریک

 عایق رطوبتی - عایق حرارتی- عایق صوتی- غیر قابل اشتغال - قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست -مقاوم در برابر گرد و غبار و الودگی. از دیگر خصوصیات ترمال بریک میتوان گفت نوعی از پنجره های آلومینیومی است که به دلیل خاصیت چسبندگی در زمان تولید نسبت به سایر پروفیل های دیگر ترجیح داده میشود ؛با این حال آلومینیوم همچنین یک ویژگی منفی نیز دارد که رسانای حرارتی باور نکردنی است.

پنجره آلومینیوم ترمال بریک

اما دقیقا یک شکست حرارتی چیست و چگونه کار می کند؟

پنجره های ترمال بریک با کنترل اشکال انتقال حرارت، بهره وری  انرژی را بهبود می بخشد. انرژی گرما یا گرمای حرارتی از طریق یک ماده در سه حالت قابل انتقال می باشد.

پنجره ترمال بریک

نتیجه گیری نهایی

پنجره آلومینیومی به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در ساختمان ها به شمار می رود و با توجه به امکان عایق بندی بسیار مناسبی که دارد، به یکی از بهترین انتخاب ها در ساختمان ها تبدیل شده و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. ما در این مقاله با شما در خصوص پنجره آلومینیومی ترمال بریک صحبت هایی را داشتیم و در ادامه نیز در خصوص ویژگی های یراق آلاتی صحبت کردیم که در پنجره های آلومینیومی دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که این سری از محصولات امروزه در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود و شما می توانید بر اساس پارامترهایی مانند ویژگی های مورد نیاز و همچنین نوع استفاده و سلیقه نسبت به انتخاب پنجره آلومینیومی اقدام کنید.

021-44000098