ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

پنجره دوجداره UPVC آکاردیونی یا فولدینگ پنسا

اشتراک :

 پنجره دوجداره UPVC آکاردیونی یا فولدینگ پنسا

پنجره آکاردئونی یا پنجره فولدینگ چیست؟

به جرات میتوان از درب و پنجره های آکارديونی یا فولدینگ، به عنوان پدیده ای بی نظیر ، منحصر بفرد و مدرن در صنعت درب و پنجره نام برد. پنجره فولدینگ را می توان یکی از بهترین انتخاب ها در ساختمان ها دانست که بر اساس طراحی معماری امروزی تولید می شوند و در ساختمان های تجاری و مسکونی از آن ها می توان استفاده داشت.

فیلم معرفی پنجره دوجداره فولدینگ

در این نوشته با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در این خصوص با شما صحبت داشته باشیم. با توجه به پیشرفت طراحی معماری و امکان ساخت سازه های جدید، ساخت انواع پنجره ها با تغییراتی همراه بوده است و ما شاهد ورود محصولات جدید پنسا به بازار هستیم. در ابتدای راه پیشرفت، محصولات دوجداره یو پی وی سی در بازار عرضه شد و در ادامه راه نیز محصولاتی مانند پنجره فولدینگ که خود زیر مجموعه ای از انواع پنجره دوجداره به شمار می رود نیز در دسترس همگان قرار گرفت و ما امروز شاهد این سری از محصولات پنسا در بازار می باشیم.

.

   حتما مطالعه کنید : هر انچه باید در مورد پنجره Upvc بدانید. . .

پنجره Upvc

پنجره فولدینگ با نام پنجره آکاردئونی نیز شناخته می شود، از ریل های غلتک دار برای روان کردن درب برای باز و بسته شدن استفاده می کنند و با توجه به نوع باز و بسته شدن پنجره، می توان گفت که در طراحی دکوراسیون داخلی و چشم نواز تر شدن ساختمان ها، کارایی بسیار زیادی دارد. در کنار این مسئله می توان گفت که این محصول پنسا در کاهش میزان هدر رفت انرژی دارای تاثیر می باشد و همچنین عایق بندی مناسب تری را می توانیم از انواع پنجره فولدینگ انتظار داشته باشیم.

پادکست صوتی معرفی پنجره فولدینگ

چرا پنجره آکاردئونی

نسل جدید پنجره های فولدینگ با سیستم بازشو متفاوتی اجرا میشود. سیستم بازشو این پنجره همان طور که از اسم آن به خوبی مشخص است شبیه درب های اکاردئون است و میتوان آن را مانند یک اکاردئون باز و بسته کنید میتوانید این پنجره را هر میزان که دوست دارید به طور کامل ببندید یا به طور کامل باز کنید و این پنجره در جاهایی که  طول و عرض بزرگی دارند مانند همکف که روبه روی حیاط باز میشود یا درب های بزرگ تراس و پاسیو کاربرد دارد.

 مزایای پنجره اکاردئونی

 1. جای کمی را اشغال میکند

 2.  به میزان دلخواهتان باز میشود

 3. ظاهر اراسته به منزل شما میدهد

 4. عایق و ایمنی بسیار مناسبی دارد

 معایب پنجره اکاردئونی

 1. محدودیت داشتن حداقل و حداکثر ارتفاع و عرض (مستطیل بودن شکل پنجره)

 2. استفاده از پروفیل های خاص برای تولید این محصول

 3. از نظر قیمت هزینه بیشتری نسبت به پنجره های دیگر دارد

پنجره آکاردئونی یا پنجره فولدینگ چیست؟

با این که امروزه در اروپا پنجره های فولدینگ کاربرد بسیاری دارند اما متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه‌های تولید و اجرا در کشور ما این پنجره ها با سیستم فولدینگ بیشتر به عنوان کالای لوکس استفاده شده و کمتر تولید کنندگان مایل به ساخت و اجرای این سیستم پنجره هستند اما فولدینگ یکی از قدیمی ترین سیستم های باز و بسته شدن در درب ها و پنجره های ساختمان می باشد همچنین می‌توان فولدینگ را یکی از بهترین و کاربردی ترین نوع بازشوی درب و پنجره در فضاهای بزرگ ساختمانی قلمداد کرد از آنجا که خانه های لوکس کس و ویلایی در مناطق شمال کشور زیاد هستند میتوان در سال های آینده از این سیستم بازشو بیشتر برای محیط‌های لوکس استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت طراحی معماری و امکان ساخت سازه های جدید، ساخت انواع پنجره ها با تغییراتی همراه بوده است و ما شاهد ورود محصولات جدید به بازار هستیم. در ابتدای راه پیشرفت، محصولات دوجداره یو پی وی سی در بازار عرضه شد و در ادامه راه نیز محصولاتی مانند پنجره فولدینگ که خود زیر مجموعه ای از انواع پنجره دوجداره به شمار می رود نیز در دسترس همگان قرار گرفت و ما امروز شاهد این سری از محصولات در بازار می باشیم.

پنجره فولدینگ با نام پنجره آکاردئونی نیز شناخته می شود، از ریل های غلتک دار برای روان کردن درب برای باز و بسته شدن استفاده می کنند و با توجه به نوع باز و بسته شدن پنجره، می توان گفت که در طراحی دکوراسیون داخلی و چشم نواز تر شدن ساختمان ها، کارایی بسیار زیادی دارد. در کنار این مسئله می توان گفت که این محصول در کاهش میزان هدر رفت انرژی دارای تاثیر می باشد و همچنین عایق بندی مناسب تری را می توانیم از انواع پنجره فولدینگ انتظار داشته باشیم.

درب آکاردئونی یا درب فولدینگ

پنجره فولدینگ

ویژگی های پنجره فولدینگ چیست؟

این سری از پنجره ها به دلیل ابعاد بزرگی که دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و با طول عرض نسبتا بالایی در بازار عرضه می گردند که میزان عرض برابر با 45 الی 120 سانتی متر می باشد و همچنین ارتفاع برابر با 60 الی 240 سانتی متر می باشد. در کنار این مسئله باید گفت که ریل های آکاردئونی که برای انواع پنجره های فولدینگ مورد استفاده می باشد می تواند تا 6 متر طول داشته باشد که در این حالت حداکثر وزن به 100 کیلوگرم می رسد.

با توجه به تمامی این ویژگی ها می توان گفت که پنجره فولدینگ یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما بوده و می توانید از آن در ساختمان های مختلف استفاده داشته باشید.

پنجره فولدینگ چه مزایایی دارد؟

امروزه انواع پنجره یو پی وی سی فولدینگ در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که با توجه به جذابیت ظاهری یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می رود. همچنین در پروژه های بزرگ نیز بسیار مورد استفاده بوده و با دوام و طول عمر بسیار بالایی که دارد در مدل های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می شوند. در نظر داشته باشید که انواع پنجره فولدینگ امروزه به عنوان یکی از انواع پنجره دوجداره در بازار عرضه می شود و می تواند برای طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

پنجره آکاردئونی یا پنجره فولدینگ

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی (Accordion Window) یا همچنین شناخته شده به نام پنجره فولدینگ (Folding Window)، یک نوع پنجره است که به طراحی خاصی باز و بسته می‌شود و از سیستم تاشو (Folding) برای حرکت کردن برای باز و بسته شدن استفاده می‌کند. این نوع پنجره به صورت افقی کشویی باز و بسته می‌شود و شبیه به آکاردئون می‌باشد، به همین دلیل به این نام معروف شده است.

ویژگی‌ها و مزایای درب آکاردئونی یا فولدینگ شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. صرفه‌جویی در فضا: بازشدن و بسته شدن افقی پنجره‌های آکاردئونی به کمک سیستم تاشو، فضای زیادی را صرفه‌جویی می‌کند و مخصوصاً در مکان‌هایی که فضای برای بازشدن پنجره‌های سنتی کافی ندارد، مناسب است.

 2. نور و هوا: دربهای آکاردئونی پنسا اجازه تردد نور طبیعی به محیط داخلی ساختمان را می‌دهد و همچنین امکان تهویه و تهویه‌گری مناسب را فراهم می‌آورد.

 3. طراحی مدرن و زیبا: این نوع درب ها با طراحی مدرن و زیبا به استایل داخلی و نمای خارجی ساختمان کمک می‌کنند.

 4. ایمنی و استحکام: از جنبه ایمنی، این پنجره‌ها می‌توانند قابل اطمینان و ایمن باشند و در برابر اثرات آب و هوایی مقاومت نشان دهند.

 5. کاربرد چندگانه: درب آکاردئونی به عنوان درب های داخلی، انتقال به محیط بیرونی مانند تراس یا بالکن، و یا برای استفاده در فضاهای تجاری مانند رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و محیط‌های اداری قابل استفاده هستند.

استفاده از پنجره‌های آکاردئونی می‌تواند به کمک تهویه، نوردهی، استفاده از فضای محدود و بهینه‌سازی استفاده از فضاها کمک کند. البته همانند هر نوع پنجره‌ای، برای انتخاب مناسب ترین نوع پنجره برای نیازهای خاص شما، به نظر گرفتن نیازها و شرایط خاص محیطی شما اهمیت دارد

نتیجه گیری نهایی

درب و پنجره فولدینگ را می توان به عنوان یکی از بهترین انتخاب های پیش رو برای بسیاری از ساختمان ها دانست که امروزه در بازار عرضه می شود و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید. ما در این مقاله با شما در خصوص پنجره فولدینگ صحبت داشتیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در نظر داشته باشید که اجرای این دسته از پنجره ها باید حتما توسط تکنسین های حرفه ای و آشنا به این مسائل انجام شود تا در نهایت عملکرد بسیار مناسبی را برای شما داشته باشد.

021-44000098