ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

پنجره دوجداره آلومینیوم کرتین وال پنسا

اشتراک :

پنجره دوجداره آلومینیوم کرتین وال پنسا

نمای آلومینیومی کرتین وال (لامل) چیست؟

همانطور که می دانید دنیا در حال توسعه و پیشرفت تکنولوژی در صنعت درب و پنجره های آلومینیومی می باشد که نمای شیشه ای  کرتین وال یکی از این دست آورد هاست.نمای کرتین وال یا به عبارت دیگر نمای لامل (لامل همان سازه آلومینیومی است که شیشه ها روی آن سوار می شوند) در عین مقرون به صرفه بودن یکی از مدرن ترین نماهای ساختمانی می باشد و به دلیل زیبایی ،سبکی ،استقامت و عایق بودن ،مهندسان ساختمانی را جذب خود کرده است .

پادکست صوتی نمای شیشه ای کرتین وال

نمای آلومینیومی کرتین وال چیست؟

نما را می توان یکی از مهم ترین مشخصه ها در ساختمان های امروزی دانست که باید به صورت امروزی طراحی شده و متناسب با نوع ساختمان باشد. در نظر داشته باشید که استحکام و ویژگی های فنی نیز علاوه بر زیبایی در نمای ساختمان باید رعایت کنیم. نما آلومینیومی کرتین وال را می توان یکی از مهم ترین و بهترین انواع نما دانست که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از آن بهره گیری داشته باشید. در واقع این نمونه نما با استفاده از آلومینیوم و شیشه ساخته می شود و یکی از بهترین شیوه های ساخت نمای ساختمان به شمار می رود. در نظر داشته باشید که نما آلومینیومی کرتین وال با کیفیت بسیار بالایی تولید می شود و با توجه به این که سنگینی خاصی بر روی ساختمان نمی گذارد و معمولا وزن آن به واسطه پوسته خارجی ساختمان مهار می شود، یکی از بهترین انتخاب های هر ساختمان بوده و با کیفیت بالایی تولید می شود. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص این نما آلومینیومی با شما به اشتراک بگذاریم. لازم به ذکر است که شرکت پنسا می تواند در صورت نیاز شما، این نمونه نما را برای شما پیاده سازی کند.

فیلم معرفی نمای آلومینیومی کرتین وال شرکت پنسا

با نمای آلومینیومی کرتین وال بیشتر آشنا شوید

در ابتدای معرفی این نما آلومینیومی بهتر است که با این محصول بیشتر آشنا شوید. در نظر داشته باشید که کلمه Curtain Wall را اگر بخواهیم به زبان فارسی ترجمه کنیم، معادل کلمه دیوار پرده ای گفته می شود و در واقع اشاره به آن دارد که این نوع نما در واقع یک ترکیب از دو فضای مجزا را دارد که از یکدیگر جدا شده اند و در ترکیب با یکدیگر به استحکام و مقاومت بسیار بالایی رسیده اند. باید در نظر داشته باشید که نما آلومینیومی کرتین وال به عنوان نمای لامل نیز شناخته می شود. از مهم ترین مشخصه های این نمونه از نمای مدرن که در ساختمان های امروزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد می توان به این مسئله اشاره نمود که این نمونه نما بار خاصی را به ساختمان اضافه نمی کند و تحمل وزن خود و استقامت در برابر شرایط جوی نظیر باد را خواهد .داشت. پس می توان گفت که نما آلومینیومی کرتین وال علاوه بر این که می تواند زیبایی زیادی  داشته باشد، از لحاظ فنی نیز یکی از بهترین نمونه های نما آلومینیومی شناخته می شود که امروزه در بازار عرضه شده و در دسترس شما می باشد.

چرا باید از نمای آلومینیومی کرتین وال استفاده کنیم؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصولا چرا باید از نما آلومینیومی کرتین وال استفاده کنیم؟ در جواب به این سوال باید گفت که این محصول به نوعی عایق حرارتی و رطوبتی شناخته می شود و همچنین در شهرهای پر سر و صدا، این نمونه نما می تواند نقش عایق بسیار مطلوبی را بازی کند. با توجه به تمامی این ویژگی ها می توان گفت که با استفاده از نما آلومینیومی کرتین وال می توانیم تا حد بسیار زیادی در میزان مصرف انرژی ها در ساختمان صرفه جویی داشته باشیم. کاهش وزن ساختمان و مقاومت بالا در مقابل باد و زلزله از دیگر ویژگی هایی است که باعث می شود این نمونه نما آلومینیومی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و از کارایی بسیار بالایی برخوردار باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص این نمونه نما آلومینیومی باید در نظر داشته باشیم، آن است که کل نما بر روی شاسی ها (لامل ها) قرار داده می شود و آلومینیوم به عنوان فریم شیشه های نما شناخته می شود. پس به جای این که نما بر روی ساختمان نصب شود، بر روی سازه کرتین وال نصب شده و از این روی می تواند وزن یک ساختمان را کاهش دهد. با این کاهش وزن می توانیم انتظار داشته باشیم که علاوه بر افزایش مقاومت خود نما آلومینیومی کرتین وال، مقاومت ساختمان در مقابل بلایای طبیعی افزایش پیدا خواهد کرد.

پنجره آلومینیوم کرتین وال

کرتین وال به معنی دیوار پرده ای می باشد

نکته جالب دو کلمه دیوار و پرده است که نشان می دهد این نوع نما در عین ظرافت و زیبایی مثل یک دیوار سخت و محکم عمل می کند . از ویژگی های دیگر این نوع نما (کرتین وال) می توان به انتقال نور مناسب ، داشتن چشم انداز عالی و ... اشاره کرد.

پنجره آلومینیوم کرتین وال

سطح مقطع پروفیل آلومینیومی برای نمای کرتین وال

پنجره دوجداره آلومینیوم کرتین وال

 نمای کرتین وال

سیستم کرتین وال در نصب به دو نوع تقسیم بندی می شود که یک آن سیستم فریملس (بدون خطوط ظاهری) و نوع دیگر آن فیسکپ

(در پوش دار ) می باشد .

سیستم فریملس نیز دارای دو زیر مجموعه می باشد:

Full frame

U frame

که مهندسان و معماران با توجه به شرایط  و ساختار نما و ...نوع سیستم فریملس را مشخص و بعد از انجام طراحی کامل از نظر ظراقت و زیبایی در محل پروزه نصب می کنند.

سطح مقطع پروفیل آلومینیومی برای نمای کرتین وال

آلومینیوم کرتین وال

نمای لامل

نمای آلومینیوم کرتین وال

سطح مقطع پروفیل آلومینیومی برای نمای لامل

آلومینیوم کرتین وال

نتیجه گیری نهایی

نما آلومینیومی را می توان به عنوان یکی از انتخاب های بسیار مناسب برای تمامی ساختمان ها دانست که امروزه در بازار عرضه شده و در دسترس شما می باشد. انتخاب این نمونه از نما امروزه بسیار رایج شده است و شما می توانید با خیال راحت از این نما استفاده داشته باشید. در این مقاله با شما در خصوص ویژگی های این نما آلومینیومی صحبت داشتیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

021-44000098