ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

شیشه جورجین بار

اشتراک :

شیشه جورجین بار


نوار جورجین وار اصطلاحی است ،که برای توصیف میله های داخلی یا خارجی متناسب با پنجره اعم از چوب الومینیوم کامپوزیت یا یو پی وی سی استفاده میشود میله های جورجین بار معمولا نوار افقی و یا عمودی از  الومینیوم یا چوب ساخته میشود که در بین شیشه به کار میروند و کاربرد .جورجین میله ای است که منطقه شیشه را به مربع های کوچک یا متوسط تقسیم میکند که این سبک و طراحی معماری از انگلستان و گرجستان سرچشمه گرفت که از قرن هجدهم تا نوزدهم ادامه داشت قابل ذکر است شیشه جورجین هیچ گونه جنبه حفاظتی ندارد و تنها جنبه ان زیبایی و تزئینی است همچنین این محصول به دلیل اینکه کار دست میباشد از لحاظ هزینه کمی بالا است .

شیشه های جورجین بار شرکت پنسا که شیشه های دکوراتیو شناخته می شوند شیشه های مزین به شبکه های تزئینی Georgia bar  می باشند که قابلیت ارائه در طرح ها و نقش های مختلف را دارند و به دلیل قرار گیری مابین دو جداره شیشه در طول عمر خود تمیز و زیبا می مانند و هم چنین تبادل حرارت در درزها به صورت قابل توجه ای کاهش می یابد و اتلاف انرژی کمتر می باشد.

این شیشه ها تنها به صورت دو جداره قابل استفاده می باشند،در این نوع شیشه دو جداره، پروفیل های باریک آلومینیومی  به اشکال مختلف گل،لوزی و ... در رنگهای نقره ای ،طلائی ،سفید و یا طرح چوب به هم اتصال می یابند،پس از اتصال به یکدیگر مابین دو شیشه بر روی اسپیسر فیکس می شود که تمیزی و نوع نحوه اتصال پروفیل و فیکس آن در اسپیسر نقش به سزایی در کیفیت شیشه دکوراتیو دارد و  در درب و پنجره های upvc ،پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در درهای ورودی ساختمان و هم چنین شیشه های کابینت کاربرد دارد. به علت هزینه بالای تولید شیشه دکوراتیو بهتر است از شیشه های سکوریت استفاده کرد.

این سبک تلفیقی از معماری سنتی ،کلاسیک و باستانی می باشد که از انگلستان سرچشمه گرفت و در زیبایی ساختمان ها یی با معماری خاص تاثیر بسزایی دارد.

امروزه شیشه‌ای جورجین بار از کلاسیک ترین سبک های در و پنجره می باشند که از انواع مختلف و چشمگیر تشکیل شده‌اند..میله های جرجیین را می توان از جنس های پروفیل و یا سطح مقاطع دیگری استفاده کرد پروفیل های شیشه های جورجین بار کارایی بالایی دارند که زیبایی خاصی به نمای ساختمان دربها و پنجره های  پاسیو گلخانه می دهند همچنین میله های پروفیل های جرجین بار در شکل های دکوراتیو و خواص طراحی می شوند سبک های کلاسیک/نوکلاسیک و مدرن....

معایب شیشه های جورجین بار

در ابعاد بزرگ پنجره ها هنگام باز و بسته شدن لنگه میله های جورجین دچار لرزش و لمبر میشوند

هر چند امروزه در شرکت پنسا با استفاده از تکنولوژی های بست مقاومتی این ارتعاشات و لرزش ها را به حداقل رسانده ایم اما همچنان استفاده از میله های جورجین در میان شیشه ها با ابعاد بزرگ که در لنگه پنجره ها قرار می گیرند هنگام باز و بسته شدن دچار تکان و لرزش می شوند.

دیگر معایب پنجره با طرح ها و شیشه های جورجین بار میتوان به تولید زمانبر و حساس ان اشاره کرد. از آنجایی که پروفیل های دکوراتیو جورچین می بایست در میان شیشه ها قرار بگیرند تولید و چیدمان این میله ها مابین شیشه برای تولید کنندگان با چالشی فراوان همراه است از این رو می توان شیشه های جورجین را به عنوان کالایی تجملاتی با تولید زمانبر و حساس نام برد

021-44000098