ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

پنجره دوجداره UPVC خلیجی پنسا

اشتراک :

پنجره دوجداره UPVC خلیجی محصول شرکت پنسا

پنجره خلیجی یا پنجره شاه نشین برای اولین بار، در دوران معماری ویکتوریایی مورد استفاده قرار گرفت .پنجره خلیجی (Bay window) یک نوع پنجره است که از دیگر پنجره‌ها به طور برجسته‌تر به بیرون از دیوار بیرونی فضا منتفی می‌شود. این نوع پنجره به شکل چندضلعی یا کمانی طراحی می‌شود و در نتیجه دارای سه سطح نمای بیرونی است که اغلب به صورت زاویه‌دار یا منحنی شکل هستند.

ویدیوی معرفی پنجره خلیجی

پنجره خلیجی در دسته بندی انواع پنجره دوجداره قرار داده می شود و در واقع یکی از بهترین محصولات عرضه شده در بازار شناخته می شود. در صورتی که قصد دارید از این محصول استفاده کنید، این مقاله می تواند برای شما گزینه ای مناسب باشد تا اطلاعات بیشتری در خصوص این محصول به دست بیاورید.

پنجره دوجداره یو پی وی سی خلیجی به دلیل عملکرد و همچنین ویژگی هایی که دارد امروزه به یکی از بهترین محصولات برای ساختمان ها تبدیل شده است و از آن در محیط های مختلفی استفاده می شود.

باید در نظر داشته باشیم که این محصولات در مدل های متنوعی تولید می شوند و می توانند تمامی نیازها را برطرف کنند و اصولا یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث شده است این محصول پنسا بسیار پرطرفدار باشد، همین مسئله می باشد.

باید در نظر داشته باشیم که پنجره خلیجی یکی از انواع این نمونه از پنجره ها شناخته می شود و نام دیگر این سری از محصولات، پنجره های شاه نشین است. ما در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی در خصوص این سری از محصولات با شما صحبت داشته باشیم. با ما همراه باشید.

پنجره خلیجی

پنجره خلیجی چیست؟

زمانی که به نمای بسیاری از ساختمان ها نگاه کنید، متوجه می شوید که پنجره به کار برده شده، حالتی رو به بیرون داشته و از چند لنگه (حداقل سه لنگه) تشکیل می شود که لنگه اول و آخر، مانند دیواره ای زاویه دار، سایر لنگه ها را از محیط ساختمان خارج می سازد. این دسته از پنجره ها به عنوان پنجره خلیجی شناخته می شوند و عموما در ابعاد مختلف برای تمامی ساختمان ها می توانند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.

برای اولین بار، پنجره خلیجی در دوران معماری ویکتوریایی مورد استفاده قرار گرفت و امروزه انواع پنجره ها به این شکل با استفاده از متریال مرغوب و به حالت پنجره  ساخته شده و در بازار عرضه می شود.

این سری از محصولات به این دلیل که می توانند فضا را افزایش دهند، به خصوص در معماری امروز که با کمبود فضا مواجه هستیم، بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و از آن ها استفاده می شود. این سری از محصولات پنسا در محیط های ساختمانی به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها شناخته می شوند و با توجه به امکانات مختلفی که دارند، از جمله امکان استفاده از بازشوهای مختلف، در ساختمان های مسکونی به کار برده می شوند. در صورتی که سوالی در خصوص استفاده از این سری از محصولات دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید می توانید با کارشناسان پنسا در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسید.

پنجره خلیجی چه موارد استفاده ای دارد؟

همانطور که بیان شد، پنجره خلیجی می تواند محیط و فضا را افزایش دهد و از این روی در ساختمان هایی که با کمبود فضا مواجه هستیم، از این محصول استفاده می شود. شما می توانید این محصول را در ساختمان های مسکونی به خصوص مشاهده کنید و همچنین با توجه به زیبایی خاصی که دارند و عایق بندی مناسب گرما و صدا به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در ساختمان ها به خصوص در ساختمان هایی که در شهرهای بزرگ ساخته می شوند شناخته می شود. باید در نظر داشته باشیم که بیشترین میزان استفاده از این سری محصولات پنسا، برای نمای بیرونی و مشرف به حیاط بوده و کمتر به صورت مشرف به بیرون از پنجره خلیجی استفاده می شود.

پنجره شاه نشین

پنجره دوجداره خلیجی

در ساختمان هایی با نمای چند ضلعی می بایست که پنجره های دو جداره به صورت جداگانه ساخته (با ارتفاع یکسان ) زاویه داربا استفاده از  پروفیل های اتصال 90 درجه ، اتصال 135درجه و زاویه آزاد  نسبت به همدیگر متصل می شوند و می توانند ترکیبی از پنجره های ثابت و بازشو باشند که به این نوع قرار گیری پنجره ها در کنار هم پنجره های خلیجیbay window)) گفته می شود و  در قسمت های پذیرایی که باعث می شود فضای خانه بزرگتر جلوه کند کاربرد بیشتری دارد و دیدی چند وجهی و وسیعی به ما می دهد و باعث اضافه شدن زیر بنا نور و روشنایی به خانه می شود و تهویه هوا به دلیل قابلیت باز و بسته شدن پنجره امکان پذیر می باشد. 

مزایای استفاده از پنجره خلیجی

پنجره خلیجی (Bay window) یک نوع پنجره upvc است که از دیگر پنجره‌ها به طور برجسته‌تر به بیرون از دیوار بیرونی فضا منتفی می‌شود. این نوع پنجره به شکل چندضلعی یا کمانی طراحی می‌شود و در نتیجه دارای سه سطح نمای بیرونی است که اغلب به صورت زاویه‌دار یا منحنی شکل هستند.

عمدتاً برای پنجره خلیجی از سه شیشه استفاده می‌شود که در هر طرف مربعی یا مستطیلی، و در وسط یک پنجره کوچک‌تر و منحنی یا زاویه‌دار قرار دارد. این طراحی خاص به پنجره‌های خلیجی ظاهری بزرگ و جذاب می‌دهد و فضای داخلی را به نور طبیعی می‌بخشد.

مزایای استفاده از پنجره خلیجی عبارتند از:

  1. جلب نور طبیعی: به دلیل طراحی خاص و برجسته‌تر بودن، این پنجره‌ها به میزان بیشتری نور طبیعی ورودی به فضای داخلی فراهم می‌کنند.

  2. افزایش فضای داخلی: پنجره خلیجی معمولاً به فضای داخلی یک اتاق اضافه‌تر از پنجره‌های معمولی می‌دهد. این فضا می‌تواند برای نشیمن، نیشگون، یا قرار دادن گلدان‌ها و یا دیگر وسایل دکوری استفاده شود.

  3. منظره زیبا: پنجره خلیجی به دلیل طراحی زیبا و منحنی خود، منظره‌ای جذاب از بیرون ارائه می‌دهد و به ظاهر و زیبایی بنا کمک می‌کند.

  4. طراحی دکوراتیو: این نوع پنجره به عنوان یک عنصر دکوراتیو مهم در طراحی داخلی استفاده می‌شود و می‌تواند تنوع و زیبایی به فضای داخلی بدهد.

  5. افزایش ارزش ملک: اضافه کردن پنجره‌های خلیجی می‌تواند ارزش ملک را افزایش دهد زیرا به ظاهر بیرونی آن جذابیت می‌بخشد و استفاده از نور طبیعی و تهویه بهتر را ممکن می‌سازد.

همچنین باید توجه داشته باشید که نصب پنجره خلیجی به دقت و تخصص معمار و سازنده نیاز دارد تا از لحاظ ساختاری و عملکردی مناسب و بدون مشکل باشد

با دقت گوش کنید

پادکست صوتی معرفی پنجره خلیجی

قیمت انواع پنجره دوجداره

جهت سفارش پنجره خلیجی با واحد فروش شرکت پنسا تماس حاصل فرمایید

021-44000098