ساعت کاری شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰
تلفن گویا 021-44000098
ایمیل info@pensa.ir

شیشه سه جداره ساده پنسا

اشتراک :

شیشه سه جداره محصول شرکت پنسا

مصرف بهینه حامل های انرژی امروزه به یکی از اصول زندگی تبدیل شده است و از آن جا که پنجره ها حدود 30 درصد از اتلاف انرژی را در هر ساختمان به خود اختصاص می دهند، باید حتما عایق گرما باشند. از این روی شیشه سه جداره به لطف تکنولوژی امروزی تولید شده و در بازار عرضه می گردد.

 شیشه های سه جداره

شیشه سه جداره

این محصول که از سه لایه شیشه و دو لایه اسپیسر در بازار عرضه می شود، از کارایی بسیار بالایی به خصوص در مناطق بسیار سردسیر یا بسیار گرمسیر برخوردار بوده و می توان گفت که در بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنعتی نیز از آن استفاده می شود.

این نمونه از شیشه ها با قیمتی کمی گران تر از سایر انواع شیشه ها در بازار عرضه می شوند و دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل طوفان و شرایط محیطی مختلف می باشند.

امنیت بالاتر، استحکام و مقاومت بیشتر را می توان از مهم ترین دلایلی دانست که باعث شده است امروزه بسیاری از ساختمان ها از انواع شیشه سه جداره استفاده کنند. در نظر داشته باشید که استانداردهای IGCC و ASHRAE 189.1 از جمله مهم ترین استانداردهای مورد استفاده در تولید این سری از محصولات بوده و همچنین استاندارد IECC 2012 به عنوان استاندارد اصلی شیشه سه جداره به شمار می رود. در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا در خصوص تفاوت های شیشه دوجداره و شیشه سه جداره اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

شیشه سه جداره چیست و تفاوت آن با شیشه دوجداره کدام است؟

شیشه سه جداره به پنجره هایی اطلاق می شود که از سه لایه شیشه و دو لایه اسپیسر تشکیل شده اند و عایق بسیار خوب گرما و صدا به شمار می روند.

در این بخش با شما همراه هستیم تا ضمن معرفی این محصول، آن را با شیشه دوجداره مقایسه کنیم. به طور کلی می توان گفت که شیشه دو جداره و شیشه سه جداره هر دو از یک خانواده می باشند ولی در مدل دو جداره، از دو لایه شیشه فلوت استفاده می شود که با یک فاصله خاص تعیین شده توسط اسپیسر قرار گرفته اند و در میان آن ها انواع گازها مانند گاز آرگون و گاز کریبتون تزریق می شود تا خاصیت عایق بودن پیدا کند.

این سری از محصولات به دلیل قیمت مناسب و همچنین کیفیت بالایی که دارند بسیار شناخته شده می باشند و در بیشتر ساختمان های امروزی مورد استفاده هستند. در مقابل شیشه سه جداره وجود دارد که سه لایه شیشه فلوت و دو عدد اسپیسر در آن ها تعبیه می شود.

وجود گاز آرگون در این نمونه شیشه نیز الزامی می باشد و به دلیل این که یک لایه شیشه میانی در میان لایه های درونی و بیرونی قرار داده می شود، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که این نمونه از شیشه چندجداره نسبت به شیشه دوجداره عایق حرارتی بهتری باشد و در عین حال امنیت بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

 شیشه های سه جداره

شیشه سه جداره

شیشه های سه جداره در مکان هایی که آلودگی های صوتی فراوانی دارند (کناره راه آهن ، فرودگاه ، آشیانه هواپیمایی ، بزرگراه ها و خیابان های پر تردد) مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین در شرایط جوی و آب و هوایی بسیار سرد و بسیار گرم نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

عایق بندی این نوع پنجره ها از عایق پنجره ها با شیشه دوجداره بیشتر است و از قیمت بالایی نسبت به شیشه های دوجداره برخوردار است و عایق بندی حرارتی شیشه های سه جداره 40درصد بیشتر از شیشه های دوجداره است و هرچه قدر فاصله ی لایه های میانی بیشتر باشد ارتباطی که در محیط داخل و خارج وجود دارد به کمک هوا به طور کلی قطع میشود

و اگر در این بحث بخواهیم فاصله را در شیشه دو جداره با  شیشه سه جداره مقایسه کنیم ، مسلما پنجره سه جداره بهتر از پنجره دو جداره است چون فاصله ی هوایی بیشتری از بیرون و داخل به وجود می اورد و از  نظر عایق صوتی و صداگیری بسیار قوی است و در محل هایی که صوت زیاد و خارج از تحمل است کاربرد زیادی دارد .

نتیجه گیری

امروزه انواع شیشه سه جداره و دوجداره برای تولید انواع پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت نهایی پنجره به پارامترهایی بستگی دارد که همه آن شیشه نبوده و نوع و جنس پروفیل و کیفیت آن به همراه سایر متریال مانند یراق و عایق بندی نیز دارای تاثیر در کیفیت کار شیشه سه جداره می باشد. در صورتی که قصد دارید از انواع شیشه سه جداره استفاده کنید، بهتر است که در ابتدا با کارشناسان ما در ارتباط باشید و بر اساس شرایط، نسبت به استفاده از شیشه دوجداره یا شیشه سه جداره اقدام نمایید.

021-44000098